Ögeler etikete göre görüntüleniyor: Fen ve Teknoloji 7 Sınıf konuları

Pazar, 15 Ekim 2017 22:57

Fen Bilimleri

7. Sınıf Fen Bilimleri

Fen Bilimleri 7. sınıfta bir başkadır, Fen bilimlerinden eğitim alan bir öğrenci merakla bu dersi dinlerken büyük sorunla karşılaşır, Fen bilimleri dersinin büyük bir kısmı soyut kalır öğrencinin gözünde deney veya gözlem yapamadıklarından dolayı anlatılan konuları anlamakta zorlanırlar.

Fen bilimlerinden özel ders almanın önemi bu kısımda ortaya çıkar. Özel ders öğretmenlerimiz fen bilimlerinde anlatım teknikleri geliştirerek hem konu anlatımlarında hem de soru çözümlerinde öğrenciyi mevcut eğitim sisteminden daha üst bir seviyede eğitmektedirler. Ortaokul Fen bilimleri için çıkmış sorular ve karşılaştırmalı çözümler ile sınavda faydasını görecekleri hız kazandırmaktadır. Yeni müfredata göre Fen bilimleri dersinden sınavlara 'a yönelik soruların konu başlıkları aşağıdaki gibidir.

7. Sınıf Fen Bilimleri Konuları:

1. ÜNİTE : Vücudumuzda Sistemler

2. ÜNİTE : Kuvvet ve Hareket

3. ÜNİTE : Yaşamımızdaki Elektrik

4. ÜNİTE : Maddenin Yapısı ve Özellikleri

5. ÜNİTE : Işık

6. ÜNİTE : İnsan ve Çevre

7. ÜNİTE : Güneş Sistemi ve Ötesi: Uzay Bilmecesi

Yayınlandığı Kategori 7. Sınıf Dersleri
Çarşamba, 24 Aralık 2014 02:00

7. Sınıf Ortaokul Fen Bilimleri

7. Sınıf Ortaokul Fen Bilimleri Özel Ders

Fen Bilimleri 7. sınıfta bir başkadır, Fen bilimlerinden eğitim alan bir öğrenci merakla bu dersi dinlerken büyük sorunla karşılaşır, Fen bilimleri dersinin büyük bir kısmı soyut kalır öğrencinin gözünde deney

veya gözlem yapamadıklarından dolayı anlatılan konuları anlamakta zorlanırlar. Fen bilimlerinden özel ders almanın zorunluğu bu kısımda ortaya çıkar. Özel ders öğretmenlerimiz fen bilimlerinde anlatım teknikleri geliştirerek hem konu anlatımlarında hem de soru çözümlerinde öğrenciyi mevcut eğitim sisteminden daha üst bir seviyede eğitmektedirler. Ortaokul Fen bilimleri için çıkmış sorular ve karşılaştırmalı çözümler ile sınavda faydasını görecekleri hız kazandırmaktadır. Yeni müfredata göre Fen bilimleri dersinden Ortaokul 'a yönelik soruların konu başlıkları aşağıdaki gibidir.

Ortaokul Fen Bilimleri Özel Ders Konu Başlıkları:

1. ÜNİTE : Vücudumuzda Sistemler

2. ÜNİTE : Kuvvet ve Hareket

3. ÜNİTE : Yaşamımızdaki Elektrik

4. ÜNİTE : Maddenin Yapısı ve Özellikleri

5. ÜNİTE : Işık

6. ÜNİTE : İnsan ve Çevre

7. ÜNİTE : Güneş Sistemi ve Ötesi: Uzay Bilmecesi

Yayınlandığı Kategori Ortaokul Dersleri