8. Sınıflar için Ortaokul puanlarını hesaplayabilecekleri basit hazılanmış exel tablosu oluşturduk. bu tabloya doğru ve yanlış netlerinizi yazarak Ortaokul puanlarınızı hesaplayabilirsiniz.

Ortaokul puan hesaplama tablosunu alttaki ekli linkten indirebilirsiniz.

Özel Ders Türkçe 'nin gerekliliğini şöyle açıklayabiliriz; bizim ana dilimiz. Doğduğumuz andan itibaren bu dili duyuyor; bu dille konuşuyor, düşünüyor, rüyalar görüyoruz.

Özel Ders Eğitim Sektörü Sosyo-ekonomik beklentilere göre Çağdaş Yaklaşıma Geçerken Eğitim Sektörü

Özel ders üniversite de olur mu? günümüz dünyasında bilgi ulaşılması gereken bir hedef olmaktan çıkmış tam aksine kullanılması gereken bir araç haline gelmiştir.

Özel ders, Üniversite adayları için kaçınılmaz derece mecburi ve bir o kadar önemlidir. Üniversite sınavı, milyonlarca ortaöğretim mezunu gencin geleceğini belirleyen bir sınavdır.

Özel ders; Öğrenciyi okula ve eğitim hayatına alıştırması, çocukta okula karşı olumlu tutumlar oluşmasını sağlaması bakımından ilkokul,

Özel ders öğretmeninde bulunması gereken özelliklerin genel başlıkları: Branş alanında eksiksiz Genel kültürlü, Branş alanını gelişmelerini takip eden, Pedagojik formasyonu etkin

Özel ders öğretmenin öğrenci ide başarıyı sağlama için kesinlikle tecrübeli olmalıdır. Kendi alanı matematik, fizik ya da fen ne olursa olsun en az birkaç yıllık eğitim tecrübesi olması gerekir. öğretmenlik tecrübesi sınıf ortamındaki tecrübeden farklıdır.