Kalkülüs - Calculus ve Ekonomi – Economics dersleri, en önemli ve temel derslerdendir. Öğrenciler farklı bölümlerden olsalar bile, binlerce öğrenci bu temel derslerin üzerine kendi alan derslerini işleyeceklerdir. Calculus derslerini, Math 101 – 102 – 201 – 202 özel ders; ekonomi derslerini ECON ya da EC 101 – 102 özel ders ve Ekonometri, İstatistik özel ders oluşturmaktadır. Üniversite özel ders tekliflerinde calculus özel dersi ilk sırada gelmektedir.

Uluslarası Ekonomi Özel Ders, İktisat öğrencilerinin veya bu dersi almak isteyen diğer bölüm öğrencilerinin ekonomiye daha geniş bir açıdan bakmaları uzman akademisyenlerimiz tarafından verilmektedir. Deneyimli akademisyenlerimiz, iyi bir ekonomist nasıl yetiştirilir bu noktayı çok iyi bildikleri için öğrencilere iyi bir iktisatçı olabilmeyi veya ekonomist olabilmeyi öğretmektedirler. Ülkeler arasındaki ekonomik ilişkileri inceleyen

Uluslararası İlişkiler ve Politika bölümlerinde 'Introduction to Political Science 'özel ders talepleri genel olarak giriş dersleri ile başlayıp sonraki yıllarda daha özellikli ve detaylı içerikli derslerle devam eder.  POLS 101 ve INT 101 gibi dersler bölümün ana hatlarını oluşturması sebebiyle büyük bir öneme sahiptir. Uluslararası ilişkiler ve politika öğrencileri POLS101 özel ders - INT101 özel ders teklifinde bulunmaları akıllıca bir yoldur.

Parasal İktisat Özel Ders ekonomik yapıların dikkate alındığı ve mali politikaları ve borç dinamiklerini inceleyen bir derstir. Genel olarak finansal konularla para politikalarının ele alındığı Parasal İktisat Özel Ders’te, öğrenciye ekonomi daha derinlemesine anlatılır. Merkez bankasına daha yakın perspektiften bakarak Merkez bankası para politikalarını daha açık bir şekilde analiz eden bu ders, makroekonominin daha uygulamalı olarak öğrencilere sunulduğu bir derstir.

Muhasebe dersi, her türlü kuruluşun işlemlerini takip etmek için kullandığı muhasebe yöntemlerini öğrenciye aşılamaya çalışmaktadır. Muhasebe sadece ticari kuruluşlarda değil devlet dairelerinde, derneklerde, vakıflarda ve bunu gibi yerlerde kullanılmaktadır. Bunların her türlüsünde basit ve sistemli bir muhasebe sistemi kullanılır. Bu kadar geniş bir kullanımı olan bu ders öğrencilerin kendi gelir ve giderini dahi tutabilmesini sağlamaktadır.

Ekonomi öğrencilerinin de zorunlu ders olarak aldığı bu ders başka bölüm öğrencilerine de okutulmakta olup Boğaziçi Özel Ders uzman kadrosuyla bu dersi öğretmektedir. Boğaziçi Özel Ders sektördeki farkını uzman ve deneyimli kadrosuyla ortaya koymaktadır. Öğrencilerin zorlandıkları noktaları belirleyip onlara eksik yönlerin neler olduğunu göstererek derslerine başlarlar. Çünkü sorunun ne olduğu çok önemlidir.

Üniversite derslerinin sınavları oldukça kritik bir öneme sahiptir. Kalkülüs - Calculus dersinin vizelerden birinden düşük not almanız durumunda, diğer vizeye çok çalışmanız gerekir. Lise dönemindeki gibi ek ödev, performans ya da sözlü notu ile sene sonundaki notu düzeltme şansımız bulunmamaktadır. Calculus dersinden başarısızlığın basit birkaç yolu bunlardır. Calculus ya da kalkulüs dersinin, Math 101 - Math 102 - Math 201- Math 202 ve benzeri kodları bulunuyor.

Talep Formu

Bizimle İletişime Geçin

Talep Formu.
Adınız Soyadınız(*)

E-mail(*)

Telefon(*)
Sadece numara giriniz (ülke kodlarının başında + kullanmayınız)

Talep Edilen Ders(*)

Seviye(*)

Ders Tipi(*)

(*)

Verdiğiniz bilgiler ışığında eğitim danışmanlarımız sizi arayacaktır. İlginizen dolayı teşekkür ederiz.