TYT – AYT Yaz Kampı TYT – AYT Yaz Kampı Boğaziçi Ders

TYT – AYT Yaz Kampı 

Üniversite sınavına girecek olan öğrencilerin soru çözme, stresle baş etme, konu eksiklerini giderme gibi birçok konuda desteğe ihtiyacı vardır. TYT – AYT Yaz kampı bu konuda destek almak isteyen öğrencileri sınava bilgi ve kafa yapısı açısından hazırlamayı amaçlar. 

Kampta öğrenilecekler: 

 • Süre yönetimi
 • Etkili ve hızlı okuma
 • Analitik düşünme ve sayısal konularda pratik çözümler 
 • Sözel alanlarda akılda kalıcı öğrenme teknikleri şeklinde özetlenebilir.  

Öğrencilerin konu eksiklerini kapatmasını sağlayıp sonrasında süre yönetimini ve pratik soru çözüm tekniklerini öğrenmelerini amaçlıyoruz. 

TYT – AYT Yaz Kampı Programı 

Programımız, sınavda yer alacak soru sayısına ve öğrencilerimizin branşlarına uygun olarak hazırlanmıştır. Derslerimiz öğrencilerimizin sınavda karşılaşacağı bütün konuları kapsayan bir müfredatla oluşturulmuştur.

Temel Yetenek Sınavı kapsamında alan fark etmeksizin bütün soruları çözmelidir. Sınavdaki soru dağılımı ise şu şekildedir: 

 • Türkçe: 40 soru
 • Matematik: 40 soru
 • Sosyal bilimler: 5 Tarih, 5 coğrafya, 5 din kültürü ve ahlak bilgisi, 5 felsefe olmak üzere toplamda 20 soru 
 • Fen Bilimleri: 7 fizik, 7 kimya, 6 biyoloji olmak üzere 20 soru  

TYT –AYT yaz kampı programı, çocukların sınava daha erken süreçte hazırlanmaya ve çalışma disiplinine adapte olmaya yardımcıdır. Bu sınavdaki sorular 9.ve 10.sınıfta öğrenilen ders konularını kapsar. Bütün soruların puanları birbirine eşittir. 

Üniversiteye giriş sınavının ikinci aşaması olan AYT 4 ayrı bölüme ayrılır: Sözel, eşit ağırlık, sayısal, yabancı dil. 

Alan Yetenek Sınavı kapsamında öğrencilerin çözmesi gereken soru dağılımı: 

 • Eşit ağırlıkta ilk kısımda: Türk Dili ve Edebiyatı 24, Tarih 10, Coğrafya 6, matematik 40 olmak üzere soru dağılımı mevcuttur. 
 • Sayısalda ilk kısımda: Matematik 40,  fizik 14, kimya 13, biyoloji 13 olmak üzere soru dağılımı mevcuttur. 
 • Sözelde ilk kısımda: 24 Türk Dili ve Edebiyatı Sorusu, 10 tarih, 6 coğrafya, 
 • Sözelde ikinci kısımda: Tarih 11, Coğrafya 11, Felsefe 12,  6 din kültürü ve ahlak bilgisi şeklindedir. 

YDT sınavı için Almanca, Arapça, Fransızca, İngilizce ve Rusça dillerinde sorular hazırlanır. Sınava girecek olan öğrenciler bir dil seçimi yaparlar. Yabancı dil testinde 80 soru yer alır ve sınav 120 dakikadır. 

TYT – AYT Hazırlık Kampı Neleri Kapsar?

TYT – AYT yaz kampı, her öğrencinin alanına yönelik hazırlanmış özel ders gruplarından oluşur. Uzman öğretmenlerimiz aracılığıyla gerçekleştirdiğimiz konu anlatımları, özel etüt programları ve soru çözümleri ile konuların pekişmesine yardımcı oluruz. 

Konu işleme ve soru çözümü yanında ara ara yapılan deneme sınavları ile öğrencilerin kendi durumlarını görmesini sağlarız. Eksik oldukları ya da zorlandıkları konularda öğrencilere özel ders programları yaparak gerekli takviyeyi almalarına yardımcı oluruz. 

Dikkat dağınıklığı ve derse konsantre olmasına engel olabilecek durumlarla karşı karşıya olan öğrencilerimize rehber öğretmenlerimiz aracılığıyla destek veririz. 

TYT – AYT yaz kampı ile öğrencilerimize sadece ders anlatma noktasında değil, psikolojik anlamda da destek olmayı azami ölçüde önemsiyoruz. Çünkü sınava hazırlık aşamasının ne kadar yıpratıcı olduğunun farkındayız. Bu nedenle onların motivasyonunu ortadan kaldıran ve morallerini bozan şeylerin farkına varmalarını ve bununla başa çıkmalarını sağlıyoruz. 

Öğrencilerin Bu Kampa Neden İhtiyacı Var?

Sektördeki birçok eğitim kurumundan farklı olarak sadece ders anlatıp sınav yapmanın çok ötesinde bir eğitim kalitesiyle hizmet vermeyi önemsiyoruz. Bu nedenle öğrencilerimizi sadece daha çok soru çözmeleri ve çalışmaları yönünde motive etmekten çok daha ötesini yapıyoruz. 

TYT - AYT yaz kampı için kayıt olan öğrencilerimizin kaygılarını anlıyor, onları sınav sürecinde karşılaştıkları zorlu süreçte potansiyelleri ölçüsünde en iyiyi yapmaya teşvik ediyoruz. Çünkü her öğrencinin potansiyeli ve hedefleri farklıdır. Bu nedenle öğrenme ve sınava hazırlık sürecinde hepsinden aynı başarıyı ve çalışma performansını beklemek yanlış olur. Bazı öğrenciler, daha az ders çalışarak daha iyi sonuçlar alabilirken bazı öğrenciler için çalışma dönemi daha uzun olabilir. Her öğrencinin öğrenme yöntemi de farklı olduğundan hepsi için standart bir çalışma sistemi uygulamak yanlış olur. 

Buna göre:

 • Öğrencilerimizle birebir iletişim halinde olarak onlar için en iyi çalışma programını belirliyoruz. 
 • Psikolojik olarak kendilerini rahat hissetmeleri için kendilerine zaman ayırmaları yönünde de destekleyici bir yaklaşıma sahibiz. 

Unutmayın ki çocuklarınızın sağlığı bütün sınavlardan çok daha önemlidir. Bu nedenle öğrencilerimizin psikolojik olarak da bu süreçte yanındayız. Disiplinli ve doğru çalışma yöntemleriyle sınava hazırlık için geç kalmadan TYT-AYT yaz kampı kayıtlarını kaçırmayın! 

 

Talep Formu

Bizimle İletişime Geçin

Talep Formu.
Adınız Soyadınız(*)

E-mail(*)

Telefon(*)
Sadece numara giriniz (ülke kodlarının başında + kullanmayınız)

Talep Edilen Ders(*)

Seviye(*)

Ders Tipi(*)

(*)

Verdiğiniz bilgiler ışığında eğitim danışmanlarımız sizi arayacaktır. İlginizen dolayı teşekkür ederiz.