Boğaziçi Ders Mesafeli Satış Sözleşmesi

Öğrenci ve Veliler, satın aldıkları eğitim paketinin satış ve teslimi ile ilgili olarak 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği (RG:27.11.2014/29188) hükümleri ile yürürlükteki diğer yasalara tabidir.

 1. Boğaziçi Ders’te özel ders paketlerindeki ders süreleri 45 dakika (1 ders ) olarak yapılır.
 2. Özel ders paketlerini 2 ders, 10 ders, 50 ders ve 100 derslik paketler ön ödemeli olarak alınır.
 3. Özel ders paketlerinde, ders yapılacak günler ve saatler eğitime başlamadan 1 hafta önce öğrenci, danışman ve öğretmen tarafından ortak belirlenir.
 4. Özel dersler öğrencinin evinde, kurs merkezlerimizde, öğretmenin evinde, toplantı salonlarında, kütüphanelerde ya da online olarak yapılır.
 5. Özel ders paketlerinde dersler başlamadan önce ödemeler kurumumuza yapılır. Ödemeler havale, Eft, kredi kartı ya da sanal post (iyzico-param post) hesaplarına yapılır. Dekont danışmana iletilir.
 6. Özel ders planlaması yapılıp öğrencinin mücbir ve yasal mazereti olmadan yapmadığı, katılmadığı veya iptal ettiği derslerin ücret iadesi yoktur.
 7. Özel ders paketlerinde paket bitim süresi baştan belirlenir. Paket bitim süresinde bitmeyen derslerin iadesi yoktur. Öğrenci ya da veli kalan ders sayılarını güncelleme yaparak yeni paketine ekleyebilir.
  10 derslik paketler 2 ay içinde
  50 derslik paketler 5 ay içinde
  100 derslik paketlerde 6 ay içinde tamamlanmalıdır.
 8. Alınan paket bitiminde tekrar güncel fiyatlardan paket alınabilir.
 9. Ders gün ve saatleri konusunda tüm ayarlamaları danışmanı ve kurs idaresi ile birlikte yapmalıdır. Aksi halde doğabilecek sorunlardan kurum sorumlu değildir.
 10. Kurum ve danışman zorunlu durumlarda öğretmen değişikliği yapabilir.
 11. Öğrencinin özel durumundan dolayı oluşabilecek iptaller en az 24 saat önceden kuruma ya da danışmana bildirir. Bu durumda ders süresi öğrencinin paketinden düşmez. Aksi halde ders yapılmış kabul edilir.
 12. Öğrenci özel ders paketlerinin dışında eğitim koçluğu,  yurt dışı danışmanlığı, proje danışmanlığı paketi de alabilir.  Bu paketlerin ücretleri süre ve proje bazlı olarak değişir. Paket almadan önce danışmanı gerekli bilgilendirmeyi yapar.
 13. Anlaşmazlık durumunda İstanbul Mahkemeleri yetkilidir.
Bu kategorideki diğerleri: « İptal ve İade Koşulları