Üniversite Eğitiminde Özel Ders 'in Önemi

Boğaziçi rehberlik kütüphanesi: Uzun ve zorlu bir lys-ygs maratonundan sonra üniversiteye girmeye hak kazanan pek çok öğrenci, bu sınavların yorgunluğunun üzerine ağır üniversite derslerine odaklanmakta zorluklar yaşamaktadırlar. Lisedeki eğitim sistemi sonrasında zorlu üniversite derslerine ve sınavlarına odaklanmak çoğu yeni lise mezununu sıkıntıya sokmaktadır. Edebiyat, Dil ve Anlatım, Matematik, Tarih gibi genel derslerden sonra calculus, mikroekonomi ilkeleri, Türk Vergi Sistemi, uluslararası ekonomi, Osmanlı Türkçesi, metin analizi, araştırma yöntemleri gibi mesleğe yönelik ve daha spesifik derslerde pek çok öğrenci bocalamaktadır. Bu noktada pek çok öğrenci bölümlerinin ya da seçtikleri mesleklerin kendilerine uygun olmadığı daha da kötüsü kendilerinin bu meslek ya da bölüm için yetersiz oldukları gibi bir kanıya kapılabilirler. Oysaki akranlarının da yaşadığı bu sorunun üstesinden gelmek çok kolay.

Üniversite Eğitiminde Farklı bir eğitim sistemine hazır olun

Öncelikli olarak üniversite eğitiminin lisedekinden çok daha farklı biçimde mesleğe yönelik olduğu ve üniversitede öğrendiğiniz dersleri iş hayatınızın pek çok alanında kullanacağınızı aklınızda bulundurmalı ve derslere bu düşünceyle yaklaşmalısınız. İlköğretim ve lisede belirli bir genel kültür bilgisi alan öğrenci üniversite eğitimi sırasında bunlara yenilerini ekleyerek mesleğe uygulamayı öğrenir. Bu sebeple kendinizi okuduğunuz bölüme çok daha fazla odaklamalı ve gerek ödevler gerekse sınavlarda elinizden gelenin en iyisini yapmayı hedeflemelisiniz.

Üniversite Eğitiminde Sınavları önemseyin

Özellikle lise dönemindeki gibi sınavlara son günde hazırlanmak gibi bir alışkanlık üniversite hayatında başarı sağlamayacağı gibi mesleki yeterliliğinizi olumsuz etkileyecektir. Okul ortalamanızın yüksek olması mezuniyet sonrasında size kurumsal şirketlerin ve akademik hayatın kapılarını çok daha kolay açacaktır. Bu sebeple dersleri birer yük, sadece geçer not alınması gereken gereksiz bilgi yığını olarak görmekten ziyade bu derslere hayattaki misyonunuzu etkileyecek, mesleğinizi icra ederken sizi bir adım ileriye taşıyacak eğitim süreci gözüyle bakmak sizi üniversite hayatınızda motive edecektir.

Kendinize Yatırım Yapın

Yüksek bir okul ortalaması hedeflemek, çok çalışmayı da beraberinde getirir. Özellikle mühendislik bölümleri, iktisat, işletme, hukuk gibi görece zor bölümlerde eğer belirli bir eğitim temeli yoksa maalesef çok çalışmak da yeterli gelmeyebilir. Böyle noktalarda ise eksik olduğunuz alanları bilmek ve bu alanlarda uzman birinin yardımını almak hem not ortalamasının yükselmesini sağlayacak hem de size mesleki anlamda yetkinlik kazandıracaktır. Rekabetin yüksek olduğu iş dünyasında kendinizi sağlama almak ve geleceği garantilemenin yolu üniversite yıllarında kendinize yaptığınız yatırımlardan geçmektedir. Bu sebeple, sadece not ortalamanızı yükseltmek için değil, aynı zamanda mesleki anlamda yeterlilik kazanmak için de bölümünüzdeki derslerinize hakim olmak zorundasınız.

Özel Ders Pek Çok Konuda Çözüm Getirebilir

Tıptan mühendislik bölümlerine, filoloji bölümlerinden iktisat, ekonomi ve uluslararası ilişkiler gibi ekonomi temelli disiplinlere kadar her bölümde öğrencilerin zorlandığı bir ders muhakkak bulunmaktadır. Öğrencinin kendisini bu açıdan tek görmesi, yetersiz hissetmesine ve okuduğu mesleğe uygun olmadığını düşünmesine yol açabilir. Ancak bu hatalı düşüncelerden birebir ders alarak eksikliklerinizi gidermek aracılığıyla kurtulmanız mümkündür. Bu alanda hizmet veren pek çok kurum bulunmaktadır. Boğaziçi Ders ise alanının önde gelen kurumlarından biri olarak pek çok üniversite öğrencisine bu konuda yardımcı olmaktadır.

Boğaziçi Ders size birçok özel ders konularında ve öğretmenlerinde yardımcı olabilir

Boğaziçi Ders üniversite özel dersleri için ayrı bir departmana sahiptir ve bu departmanda alanının önde gelen isimleriyle çalışmaktadır. Yetkin akademisyenlerden birebir ders alan öğrenciler, hem okul ortalamalarını yükselterek akademik kariyerin önünü açarken hem de mesleki anlamda edindikleri bilgilerle rakiplerinin önüne geçmektedirler. Boğaziçi Ders’in üniversite öğrencilerine sunduğu derslerden bazıları pek çok bölümün ortak derslerini kapsarken alan içi dersler de aynı şekilde uzman akademisyenler tarafından verilmektedir. Bu derslerden bazıları, uluslararası ekonomi, siyaset bilimine giriş, parasal iktisat, muhasebe, genel işletme, calculus 1, calculus 2, Osmanlı Türkçesi, mikro ekonomi, makro ekonomi, ekonometri, ileri mikroekonomi, ileri makroekonomi, istatistik, Türk Vergi sistemi gibi öğrencilerimizin zorlandığı, çoğunlukla matematik temeli gerektiren derslerdir. Bununla birlikte, artık iş dünyasında olmazsa olmaz gözüyle bakılan yabancı dil için de akademisyenlerden oluşan bir kadroyla hizmet vermektedir. Aynı zamanda, öğrencilerin zorluk çektiği diğer derslerde de alanında uzman kadrosuyla öğrencilere bire bir yardımcı olunmaktadır. Bogaziçi Ders’le iletişime geçmek için bogaziciders.com sitesinde özel ders talep formu doldurmanız yeterli. Tüm öğrencilere başarılı bir akademik hayat temennisiyle…

Yayınlandığı Kategori Boğaziçi Rehberlik
Çarşamba, 31 Aralık 2014 02:00

Üniversiteye Hazırlıkta Özel Dersin Önemi

Özel ders, Üniversite adayları için kaçınılmaz derece mecburi ve bir o kadar önemlidir. Üniversite sınavı, milyonlarca ortaöğretim mezunu gencin geleceğini belirleyen bir sınavdır.

Yayınlandığı Kategori Özel Ders Bilgileri
Çarşamba, 17 Aralık 2014 02:00

Neden Bire Bir Özel Eğitim?

Ülkemizde 2012-2013 eğitim öğretim yılından itibaren uygulanacak olan ve kamuoyunda 4+4+4 olarak bilinen sistemle, artık tüm öğrenciler 12 yıllık kesintisiz eğitim alacak.

Peki okullarımızda verilen eğitim kaliteli mi? Her öğrenci aynı kalitede eğitim alabilecek mi? İşte bu sorular ne yazık ki cevapsız. Ülkemizde eğitim sistemi üzerinde şeklen yapılan değişiklikler,

Yayınlandığı Kategori Veli Bilgilendirme
Çarşamba, 17 Aralık 2014 02:00

Neden Biz?

Neden ‘Boğaziçi Ders Özel Ders ve Eğitim Danışmanlık Merkezi’ ile Özel Ders?

Özel Ders mi? İddialıyız!

Özel Ders: BİREBİRDİR, EN İYİ VERİMİ SAĞLAR... BogaziciDers.com, Türkiye'nin ilan sitesi olmayan ilk özel ders sitesidir. 7 yıllık deneyimi ve sadece Boğaziçililerden oluşan geniş özel ders öğretmen kadrosu ile özel derste iddialı olduğunu kanıtlamıştır. 

Geniş ve Deneyimli Özel Ders Eğitimci Kadrosu...

Özel ders öğretmenlerimizin birçoğu Türkiye'nin en prestijli liselerinde eğitim almış ve hepsi Boğaziçi Üniversitesi Mezunu ya da öğrencisidir. Kapsamlı özel ders eğitimci kadromuz sayesinde, aradığınız profildeki özel ders hocasını kolayca bulabilirsiniz.

Ailelere 24 Saat Özel Ders Danışmalık ve Rehberlik Desteği…

Özel Ders: ANINDA YARDIM, AİLENİN BİLGİLENMESİNİ SAĞLAR... Özel ders eğitmenlerimiz, ailelere 24 saat ÜCRETSİZ rehberlik desteği vermektedir. Aile ve özel ders öğretmeni arasındaki oluşabilecek sorunlarda BogaziciDers'in sorumluluğu altındadır. Bu gibi durumlarda BogaziciDers danışmanları en kısa sürede devreye girer ve güvenilir bir özel dersin devamlılığı sağlarlar.

Kapsamlı Öğretmen-Arama Motoru…

BogaziciDers Türkiye'nin en gelişmiş "özel ders öğretmen" arama motoruna sahiptir. Arama sistemi sayesinde eğitimcileri; boş zamanlarına, verdiği özel derse, bölümüne, bildiği dillere, özel ders verdiği yerlere, yaş ve cinsiyetine, özel ders deneyimine, ve eğitim videosu olup olmamasına göre tarayabilirsiniz.

Boğaziçili Geniş ve Deneyimli Özel Ders Eğitimci Kadrosu, Ailelere 24 Saat Danışma ve Özel Ders Rehberliği, Kapsamlı Özel Ders Öğretmen - Arama Motoru ile özel derste iddialıyız. Özel matematik dersiözel fizik dersiözel kimya dersiözel ingilizce dersi öğretmenlerini BogaziciDers.com grubunda bulabilirsiniz.

Neden ‘BogaziciDers Özel Ders ve Eğitim Danışmanlık Merkezi’ ile Özel Ders?

Örgün Eğitim: Amaca göre hazırlanmış programlarla okul çatısı altında, belirli yaş grubundaki ve aynı seviyedeki bireyler için yapılan düzenli eğitimdir.

Fakat Özel Ders; ...BİREBİRDİR...

Özel ders, öğretmenle öğrenci arasındaki uzaklığı en aza indiren bir öğretim şeklidir.

Fakat Özel Ders; ...EN İYİ VERİMİ SAĞLAR...

Özel ders sayesinde en az zamanda daha fazla konu işlenir. Bu nedenle öğrenme verimi yüksektir. Birçok konuyu çok kısa bir zaman zarfında bitirebilmenin kestirme yoludur.

Fakat Özel Ders; ...İLGİ ODAĞI OLMANIZI SAĞLAR...

Özel derste her an göz önünde bulunduğunuzdan sürekli motive edilirsiniz. Bu eğitim sistemimizin en zayıf noktalarından birisine çözüm getirmektedir. İlgi alanından uzak öğrenci yeterince motive olamaz; bu da onun derslerden soğumasına ve hatta dersi sevmemesine neden olur. Özel dersle bu soruna etkin bir şekilde çözüm getirilir.

Fakat Özel Ders; ...ANINDA YARDIM SAĞLAR...

Kafanıza takılan soruyu öğretmeninize her an sorabilirsiniz, yapılan yanlışlar yanı başınızdaki öğretmen tarafından hemen çözülür. Buda öğrenme zevkini ve motivasyonu arttırır. Oysa çoklu eğitimin yapıldığı okul veya dershanede bu yardımı her an alamayabilirsiniz.

Fakat Özel Ders; ...AİLENİN BİLGİLENMESİNİ SAĞLAR...

Özel ders, öğretmen ve veli arasındaki iletişimi en yüksek noktaya çıkarır. Bu şekilde velinin her hafta düzenli olarak bilgilenmesi sağlanır.

Yayınlandığı Kategori Kurumsal