Siyaset Bilimine Giriş Özel Ders Siyaset Bilimine Giriş Özel Ders Boğaziçi Ders

Uluslararası İlişkiler ve Politika bölümlerinde 'Introduction to Political Science 'özel ders talepleri genel olarak giriş dersleri ile başlayıp sonraki yıllarda daha özellikli ve detaylı içerikli derslerle devam eder.  POLS 101 ve INT 101 gibi dersler bölümün ana hatlarını oluşturması sebebiyle büyük bir öneme sahiptir. Uluslararası ilişkiler ve politika öğrencileri POLS101 özel ders - INT101 özel ders teklifinde bulunmaları akıllıca bir yoldur.

POLS101 ve INT101 dersleri gelecek yıllarda alınacak olan derslerin ön koşulu olarak belirlenir. Bu sebeple, öğrencilerin en başından POLS ve INT derslerini benimsemeleri ve daha iyi bir şekilde algılamaları gelecek yıllardaki derslerde zorlanmalarını önler.

POLS 101 ve INT 101 dersleri siyaset bilimi ve uluslar arası ilişkiler e giriş dersleri olarak bu alandaki genel bilgileri içerir. Gelecek yıllarda alınacak politika, siyaset bilimi ve uluslar arası ilişkiler derslerinde kullanılacak çoğu terim ve teori bu derslerde öğrenilir. Bu sebeple, üniversitenin ilk yıllarında derslere alışma sürecinde özel ders desteği, öğrencileri çok iyiye taşır. Ayrıca bu derslerde ilk kez ‘paper’ yazma gibi bir sorumlulukla karşı karşıya kalan öğrencilere özel ders ile bu teknikle ilgili de ek bilgiler verilir.

Sonraki sınıflarda alınacak olan derslerde örneğin Karşılaştırmalı Politika ve Diplomasi Tarihi gibi derslerde okuma yükü çok ağır ve içerik daha yoğun olacağı için özel ders ile beraber hem okuma yükü azalacak hem de içerik özetlenerek anlatılacağı için anlaşılır hale gelecektir.

Sınavlarda ve ödevlerinde ne yapmaları konusunda özel POLS 101 ve INT 101 dersi ile doğru yönlendirilen ve doğru bilgilerle donatılan öğrenciler derslerinde ve bölümlerinde başarılı olurlar.

Üniversite düzeyinde özel ders; politika özel ders, siyaset bilimi özel ders, uluslar arası ilişkiler özel ders, POLS 101, INT 101, POLS özel ders, INT  özel ders öğretmenleri BogaziciDers.com’da.

Bizimle İletişime Geçin

Talep Formu.
Adınız Soyadınız(*)
Lütfen tam adınızı giriniz

E-mail(*)
Lütfen e-mail adresinizi giriniz

Telefon(*)
Lütfen telefon numaranızı giriniz

Talep Edilen Ders(*)
Lütfen bir ders seçiniz

Seviye(*)
Lütfen bir seçim yapınız

Ders Tipi(*)
Lütfen bir seçim yapınız

(*)
Lütfen açık rıza metnini okuyup kabul ediniz

Verdiğiniz bilgiler ışığında eğitim danışmanlarımız sizi arayacaktır. İlginizen dolayı teşekkür ederiz.