İleri Makroekonomi Özel Ders

Boğaziçi Özel Ders, öğrencilere veya ileri makroekonomi dersine ihtiyaç duyanlara uzman kadrosuyla yardımcı olmayı amaçlamaktadır.

Uzman öğretmen ve idarecileri ile başarının en yüksek seviyede olması sağlanmaktadır. Peki, neler kazandırmaya çalışıyoruz? Öğrencilere uygulamalı bilgileri kullanabilme, yorumlayabilme, değerlendirebilme ve analiz edip sonuçlara varabilme gibi yetilere kazandırıyoruz. Ekonomiyi gözlemleyip çözümleme yapabilmek için bu ders çok etkili olacaktır. Zaten Makroekonomi Özel Ders ile temelleri atılan bu dersi daha da derinlemesine anlayabilmek için uzman kadromuzla bu sektördeyiz. Sektöre baktığımızda farkımız uzman akademisyenlerle çalışıyor olmamız. Sektörü yakından takip ederek yeni olan veya değişen sisteme ayak uyduran modern yapıda olmamız uzmanlığımızı ortaya koyuyor. Öğrencilere daha kaliteli hizmet sunmak için alanında iyi olan akademisyenlerle çalışıyoruz ve bu farkımız bizi en iyi yapıyor.

İleri Makroekonomi Özel Ders deneyimli öğretmen kadrosuyla İleri Makroekonomi dersi almak isteyenlere şu konularda yardımcı olmaktadır: Enflasyonla İşsizlik Arasındaki İlişki, Philips Eğrileri Analizi, Toplam Talep ve Arz, İktisadi Dalgalanmalar ve Modern Konjonktür Teorileri, Klasik ve Keynesyen Ekonomik Analiz, Ekonominin Toplam Talep Yönü Dengesi, Para ve Makroekonomik Sistem, IS-LM Eğrileri Analizi, Çağdaş Makroekonomik Görüşler( Monetarizm, Yeni Klasik, Keynesyen)

İleri Makroekonomi Özel Ders, dersi İngilizce alan öğrencilerimiz için İngilizce de verilir. Advanced Macroeconomics Özel Ders konuları şu şekildedir : Estimating models with imperfect information, News about future and fluctuations, Wage dispersion, Money search and liquidity, Models with limited pledgability, Models with intermediation and securitization, Labor market search and efficiency, Models with corporate control problems, Decentralized trading in financial markets, Adverse selection and lemons problem, Dispersed information, Moral hazard and optimal unemployment insurance