İngilizce Biyoloji Özel Ders

İngilizce Biyoloji dersi, Hem biyoloji öğretmenliği hem de ingilizce dilini bilmek gerektiriyor. Biyoloji dersini ingilizce anlatmak ve öğretmek normal biyoloji dersi anlatmaktan daha farklıdır.

Yabancı dilde biyoloji derslerinde duyulan özel ders ihtiyacı giderek artmaktadır. bu nedenle kurumumuz çok iyi ingilizce bilgisine sahip iyi derecede biyoloji bilgisine sahip biyoloji öğretmenleri ile çalışmaktadır.

Biyoloji, fen alanında fizik ve kimyadan sonra daha az öneme sahip olsa da anlaşılması zor ve sık sık geri bildirim yapılması gereken bir derstir. Bu zor dersin anlaşılmasını daha zorlaştıran, İngilizce dilinde biyoloji konularının öğretilmeye çalışılmasıdır.

Yeni üniversitelere hazırlık sınav sistemi biyolojiyi, daha doğrusu her öğrencinin kendi alanındaki derslerinin, kendisi için büyük önemi olduğunu söylemektedir. Fen alanındaki öğrenciler için artık biyoloji de fizik kadar önemlidir. Biyoloji dersinin İngilizce olarak anlatılması öğrencinin üniversiteye hazırlık sınavlarındaki başarısını engelleyebilir. Bu durumu engellemenin en akıllıca yolu özel ders öğretmenidir.

İngilizce biyoloji özel ders öğretmeni demek iyi bir biyolog, iyi bir eğitmen, iyi bir dil bilimci demektir. Özel ders eğitimi verirken öğrenciye ilgi o kadar yüksek olur ki; ingilizce biyoloji özel dersi zaman zaman ingilizce dersi, zaman zaman biyoloji zaman zaman da eğitim dersi olmaktadır. Öğretmenlerimiz ingilizce biyoloji dersini anlatmadan önce biyolojiden çıkmış sorularla ve çözümlü örneklerin bulunduğu konu anlatımları ile hazırlanıp en iyi verimi verecek şekilde öğrencinin ingilizce seviyesine göre eğitim vermektedirler.

İngilizce biyoloji dersinde diğer derslerde olduğu gibi iddalıyız.