LYS Matematik Testleri

Hayatta bazı şeyler zordur ve bazı şeyleri de aşması zordur. Matematik başlı başına bir zorluk olup normal bir zeka seviyesine sahip insanların bile en az yarısı matematikten uzak yaşamaktadır ve matematiği hayatlarının dışında tutmaya çalışmaktadırlar. Hayatın içerisinde her konuda matematik testine tabi tutulursunuz, alış verişinizde “kaç tane?” “ne kadar?” gibi sorulara cevap istenir. Bu örnekleri çeşitlendirebiliriz ancak ne kadar da örnek versek matematiğin hayatın bir gerçeği olduğunu anlatmaya yetmez.

Matematik soruları hayatınız boyunca karşılacağınız bir gerçektir, Sizi, sevdiklerinizi, öğrencileri, öğretmenleri defalarca test eder. Matematik testleri konuya ve duruma göre farklılık gösterir. Temel matematik dersleri alan bir kişi önünce çıkacak her matematik sorusunu çözmeye ve girdiği her matematik testini yapabilme kabiliyeti kazanmış demektir.

Matematik testlerinde zorlanılan sınıflar 6.sınıf matematik testi olarak göze çarpar, Matematiğin zorlaştığı sınıf olan 6.sınıf dikkat edilmesi gereken bir seviyedir. 6.sınıf matematik soru ve çözümlerini bir öğretmen eşliğinde yapmak çok önemli olup, öğrencinin geleceği açısından dikkat edilmesi gerekmektedir.

6.sınıf matematik testleri için konu başlıkları şöyledir:

6. Sınıf matematik obeb ve okek

6. Sınıf matematik mutlak değer

6. Sınıf matematik cebirsel ifadeler

6. Sınıf matematik kümeler 2

6. Sınıf matematik açılar

6. Sınıf matematik asal sayılar

6. Sınıf matematik problemler

6. Sınıf matematik işlem önceliği

6. Sınıf matematik üslü sayılara giriş

6. Sınıf matematik asal sayılar

6. Sınıf matematik tam sayılar

6. Sınıf matematik kümeler

6. Sınıf matematik oran ve orantı

6. Sınıf matematik ondalık kesirler

6. Sınıf matematik olasılık

6. Sınıf matematik kesirler